فایل ورد مقاله صنعت گردشگري توسعهاي پايدار در مناطق شهري ايران زمين مطالعه موردي: شهرستان بوکان از توابع آ.غ

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله صنعت گردشگري توسعهاي پايدار در مناطق شهري ايران زمين مطالعه موردي: شهرستان بوکان از توابع آ.غ دارای 9 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله صنعت گردشگري توسعهاي پايدار در مناطق شهري ايران زمين مطالعه موردي: شهرستان بوکان از توابع آ.غ  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله صنعت گردشگري توسعهاي پايدار در مناطق شهري ايران زمين مطالعه موردي: شهرستان بوکان از توابع آ.غ،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله صنعت گردشگري توسعهاي پايدار در مناطق شهري ايران زمين مطالعه موردي: شهرستان بوکان از توابع آ.غ :


محل انتشار: کنفرانس ملی الکترونیکی توسعه پایدار در علوم جغرافیا و برنامه ریزی، معماری و شهرسازی
تعداد صفحات:9
نویسنده(ها):
لقمان توتونچی – دانشجوی ارشد برنامهریزی شهری مسکن دانشگاه تهران

چکیده:
امروزه گردشگری به واقعیت مهم اقتصادی و اجتماعی تبدیل شده است، که در همه محیطها و مکانها مانند شهر، روستا،کوهستان، سواحل و جز اینها وجود دارد. در زمان حاضر، شهرها از پربیننده ترین نواحی جهان به شمار میآیند، که هرسالهپذیرای میلیونها گردشگرند. جهانگردی شهری امروزه به صورت یکی از فعالیتهای مهم اقتصادی درآمده است که جریان کالاها اقدامهای اجتماعی و تغییرات فضایی را شکل میدهد. گردشگری را امروزه بعنوان صادرات نامرئی میتوان به منظوررشد و توسعهی پایدار برای بیشتر کشورهای که پتانسیل موجود را دارند در فعالیتهای اقتصادی مد نظر قرار داده و گامهای اساسی در این زمینه خود باعث رشد و توسعه اقتصادی، فرهنگی برای نقاط شهری در کشورهای در حال توسعه میباشد. درواقع افزایش تعداد مسافران شهرها و رشد گردشگری شهری تاثیرات بسیاری بر شهرها داشته و چهره آنان را تغییر دادهاست. در سالهای اخیر، شهر بوکان به دلیل حدود، وسعت و موقعیت ویژهای که شاهراه ارتباط بین استانهای اردبیل و آذربایجان شرقی، کردستان، ایلام و کرمانشاه بوده و شمال غرب ایران را به کردستان عراق متصل مینماید، نزدیکی به شهرهای مرزی با کشور عراق بانه سردشت پیرانشهر مریوان و نیز رشد اقتصادی غیر رسمی ناشی از قاچاق کالا، جاذبههای طبیعی و تاریخی، پزشکی و وجود بزرگترین بازار دواب، انبار غله شمال غرب ایران و آب و هوای معتدل کوهستانی سالیانه تعداد زیادی گردشگر را از نقاط مختلف کشور به خود جلب کرده است. مقاله حاضر بیان کنندی نقاطگردشگری وجاذبه های این صنعت درشهرستان بوکان درجهت ارتقائ این صنعت که زمینه ساز پایداری وتوسعه دراین منطقه شهری می باشد. هرچند خوداین شهر ازسال 58 بیشتر مورد توجه گردشگران بود ه است , باعث تغییرات کالبدیوفضای در سطح شهر بوکان شده است که، افزایش کاربری اراضی، افزایش ساخت و ساز واحدهای مسکونی و مجتمعهای تجاری به همراه رشد مراکز اقامتی و پذیرای، مهاجرت از روستاهای دور و نزدیک و شهرهای مجاور شاهین دژ تکاب به منظور اشتغال درخصوص این صنعت درطی این چند سال اخیر بوجود آمده از بارزترین نمودهای این روابط و تغییرات محسوب خواهند شد. هرچند تغییرات ذکر شده و رشد و تمرکزگرایی در نقاط شهری ما به موجب گردشگری و توسعه آنخود بایستی گام نهادن در جهت توسعه، رشد اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی باشد لیکن استفاده بهینه و نگهداری از توانهای محیطی و طبیعی، حفظ ارزشهای دینی و فرهنگی نیز از ملزوماتی است در گردشگری و توسعه پایدار.

توضیحات بیشتر