فایل ورد مقاله بررسي مقايسه اي اثر سرب بر توليد بيواتانول از Saccharomyces cerevisiae انکپسوله شده در حامل آلژينات

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله بررسي مقايسه اي اثر سرب بر توليد بيواتانول از Saccharomyces cerevisiae انکپسوله شده در حامل آلژينات دارای 12 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله بررسي مقايسه اي اثر سرب بر توليد بيواتانول از Saccharomyces cerevisiae انکپسوله شده در حامل آلژينات  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله بررسي مقايسه اي اثر سرب بر توليد بيواتانول از Saccharomyces cerevisiae انکپسوله شده در حامل آلژينات،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله بررسي مقايسه اي اثر سرب بر توليد بيواتانول از Saccharomyces cerevisiae انکپسوله شده در حامل آلژينات :


محل انتشار: اولین کنگره ملی الکترونیکی زیست شناسی و علوم طبیعی ایران
تعداد صفحات:12
نویسنده(ها):
ذکیه نقی لو – کارشناس ارشد میکروبیولوژی دانشگاه آزاد واحد زنجان
آزاده توفیقی – استاد میکروبیولوژی دانشگاه آزاد زنجان

چکیده:
در سال های اخیر کاهش منابع انرژی و نگرانی از افزایش آلودگی محیط زیست محققان را به سمت تولید و استفاده از سوخت های تجدید پذیر با منشاء زیستی سوق داده است. در این راستا اتانول به عنوان سوختی پاک و مناسب جایگزینی سوخت های فسیلی مطرح شده است. بیومس و زیست توده گیاهی منابعی بالقوه در تولید بیواتانول می باشند در حال حاضر اغلب تولیدات اتانول توسط مخمر ساکارومایسس سرویزیه صورت می گیرد هدف از تحقیق حاضر ارزیابی تاثیر آلژینات در تثبیت ساکارومایسس سرویزیه اتانولوژیک تحت استرس ناشی از سرب می باشد تولید اتانول توسط ساکارومایسس سرویزیه سویه PTCC no:5269 به عنوان سویه استاندارد و سویه بومی N2 به صورت سلول های آزاد و تثبیت شده مورد بررسی قرار گرفت. متغیرهای مورد آزمایش عبارت بودند از: میزان تولید اتانول و قند مصرفی. آزمایشات به صورت مرحله ای انجام شد و نتایج هر مرحله برای مرحله بعد مورد استفاده قرار گرفت. در این راستا غلظت های 500، 1000 و 1500 سرب برای ارزیابی توان تولید اتانول در نظر گرفته شد حامل آلی آلژینات کلسیم نیز به عنوان عامل محافظت کننده سلول در برابر شوک شیمیایی حاصل از حضور سرب در محیط به کار رفت نتایج حاصل از داده ها حاکی از آن بود که سویه بومی N2 نسبت به سوه استاندارد 5296 در حالت آزاد در حضور مقادیر مختلف سرب توانایی بیشتری در تولید اتانول از خود نشان داد از سوی دیگر مشاهده شد که سلول های تثبیت شده سویه بومی N2 نسبت به سویه استاندارد 5269 دارای بالاترین میزان تولید اتانول در محیط حاوی غلظت 500mg/L سرب بود و علاوه بر این نسبت به حالت آزاد توانایی تولید اتانول این مخمر افزایش یافته بود میزان مصرف قند نیز توسط سویه بومی N2 نسبت به مخمر دیگر در تمامی مراحل بیشتر بود.

توضیحات بیشتر