فایل ورد مقاله مقايسه ي اثر کلريد پتاسيم به عنوان جايگزين نمک کلريدسديم بر خواص حسي دو محصول خيارشور و کلم شور

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله مقايسه ي اثر کلريد پتاسيم به عنوان جايگزين نمک کلريدسديم بر خواص حسي دو محصول خيارشور و کلم شور دارای 20 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله مقايسه ي اثر کلريد پتاسيم به عنوان جايگزين نمک کلريدسديم بر خواص حسي دو محصول خيارشور و کلم شور  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله مقايسه ي اثر کلريد پتاسيم به عنوان جايگزين نمک کلريدسديم بر خواص حسي دو محصول خيارشور و کلم شور،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله مقايسه ي اثر کلريد پتاسيم به عنوان جايگزين نمک کلريدسديم بر خواص حسي دو محصول خيارشور و کلم شور :


محل انتشار: سومین همایش ملی علوم و صنایع غذایی
تعداد صفحات:20
نویسنده(ها):
لیلا بحرانی – دانشجوی کارشناسی ارشد، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد یاسوج، گروه علوم و صنایع غذایی، یاسوج، ایران
صدیقه امیری – عضو هیات علمی گروه صنایع غذایی، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد یاسوج، باشگاه پژوهشگران جوان، یاسوج، ایران

چکیده:
هدف از این مطالعه، مقایسه ی اثرات کلریدپتاسیم به عنوان جایگزین نمک کلریدسدیم بر خصوصیات حسی محصولات خیارشور و کلم شور بود. پنج تیمار مختلف برای تهیه نمونه های خیارشور و کلم شور به کار گرفته شد. در تیمارهای A و B به عنوان نمونه های شاهد، به ترتیب از کلریدسدیم و کلریدپتاسیم به تنهایی (100%) استفاده شد. در تیمار C، از مخلوط 50 % کلریدسدیم و 50% کلریدپتاسیم، در تیمار D، از مخلوط 75 % کلریدسدیم و 25 % کلریدپتاسیم و در تیمار E، از مخلوط 25 % کلریدسدیم و 75% کلریدپتاسیم استفاده شد. خصوصیات حسی و ویژگیهای بافتی محصولات حاصل، به صورت ماهانه در طول پنج ماه، مورد ارزیابی قرار گرفتند. جایگزینی کلریدسدیم با کلریدپتاسیم، خصوصیات حسی محصولات شامل طعم، سفتی، شوری، تلخی و در نتیجه پذیرش کلی را تحت تأثیر قرار داد. جایگزینی کلریدسدیم در درصدهای بالا ( 100 % و 75 %)، تلخی زیاد و شوری کم در محصول ایجاد کرد که پذیرش کلی را کاهش داد. نتایج حاصل در مورد هر دو محصول خیارشور و کلمشور مشاهده شد. استفاده از تیمار C (50% کلریدسدیم+ 50 %کلریدپتاسیم) میتواند محصولی قابل قبول از نظر بافت، شوری و رنگ ایجاد کند. ته مزه ی تلخ ناچیز موجود در این نمونه نیز، می تواند به خوبی با استفاده مواد پوشاننده، پوشش داده شود.

توضیحات بیشتر