فایل ورد مقاله بررسي و معرفي گياهان رنگزاي منطقه اصفهان به عنوان يکي از منابع طبيعي به منظور استفاده در فرش دستباف

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله بررسي و معرفي گياهان رنگزاي منطقه اصفهان به عنوان يکي از منابع طبيعي به منظور استفاده در فرش دستباف دارای 13 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله بررسي و معرفي گياهان رنگزاي منطقه اصفهان به عنوان يکي از منابع طبيعي به منظور استفاده در فرش دستباف  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله بررسي و معرفي گياهان رنگزاي منطقه اصفهان به عنوان يکي از منابع طبيعي به منظور استفاده در فرش دستباف،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله بررسي و معرفي گياهان رنگزاي منطقه اصفهان به عنوان يکي از منابع طبيعي به منظور استفاده در فرش دستباف :


محل انتشار: اولین کنگره ملی الکترونیکی زیست شناسی و علوم طبیعی ایران
تعداد صفحات:13
نویسنده(ها):
عارف جهانگیری – دانشجوی کارشناسی ارشد مواد اولیه و رنگرزی دانشگاه کاشان
محسن نیازی – عضو هیات علمی دانشگاه کاشان
حسن خاتمی – عضو هیات علمی دانشگاه کاشان

چکیده:
فرش دستباف ایرانی در تاریخ کهنسال ملتش عمری بس دراز دارد. طبیعت زیبای ایران زمین، همواره الها م بخش دستان هنرمندانی بوده است که با تلفیق رنگ و طرح، زیباترین نقوش را به وجود می آوردند ، فرشی که خود از طبیعت است . رنگزاهای گیاهی یکی از مهمترین منابع طبیعی مورد استفاده در فرش دستباف می باشد. استان اصفهان به عنوان یکی از قطب های اصلی تولید فرش دستباف کشور و همچنین تنوع و پوشش گیاهی مناسب با توجه به آب هوایی گرم و خشک دارای اهمیت می باشد. این پژوهش، تحقیقی توسعه ای (ارزیابی)- تحلیلی می باشد و طبق بررسی ها و تجزیه و تحلیل اطلاعات حدود 69 گیاه بومی، حدود 24 گیاه غیر بومی کاشته شده در استان و 6 گیاه که از مکان های دیگر وارد استان شده، شناسایی شد. برای اهمیت اقتصادی رنگ های گیاهی نیز دلایلی مانند توسعه و احیای زمینهای بایر و کشت گیاهانی که مصارف صنعتی دارند، ایجاد اشتغال، جلوگیری از آلودگی های ناشی از کاربرد مواد شیمیایی و صرفه جویی ارزی و ارزش صادراتی بیان گردید و در نهایت پیشنهاداتی پیرامون موضوع، در جهت برنامه ریزی صحیح و اتخاذ سیاست توسعه پایدار ، حفظ سلامت محیط زیست، اشتغال جوانان و گسترش کشت گیاهان صنعتی ارائه گردید.

توضیحات بیشتر