فایل ورد مقاله طراحي و ساخت پلاسميد نوترکيبpBTLP-CHIT42(chimer)جهت ايجاد مقاومت به بيماري اسکلروتينيا در گياه کلزا

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله طراحي و ساخت پلاسميد نوترکيبpBTLP-CHIT42(chimer)جهت ايجاد مقاومت به بيماري اسکلروتينيا در گياه کلزا دارای 6 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله طراحي و ساخت پلاسميد نوترکيبpBTLP-CHIT42(chimer)جهت ايجاد مقاومت به بيماري اسکلروتينيا در گياه کلزا  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله طراحي و ساخت پلاسميد نوترکيبpBTLP-CHIT42(chimer)جهت ايجاد مقاومت به بيماري اسکلروتينيا در گياه کلزا،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله طراحي و ساخت پلاسميد نوترکيبpBTLP-CHIT42(chimer)جهت ايجاد مقاومت به بيماري اسکلروتينيا در گياه کلزا :


محل انتشار: اولین کنگره بین المللی و سیزدهمین کنگره ژنتیک ایران
تعداد صفحات:6
نویسنده(ها):
رستم آقازاده قولکی – پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری
محمدرضا زمانی – پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری
مصطفی مطلبی – پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری
زهرا مقدسی جهرمی – پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری

چکیده:
به منظور مطالعه اثر تخریبی بر روی ساختار سلولی عوامل بیماریزای قارچی، پلاسمید نوترکیبpBTLP-CHIT42 طراحی و ساخته شد ژنCHIT42(chimer) و TLPبه ترتیب باعث ایجاد اختلال در غشاء و تخریب دیواره سلولی عوامل بیماریزای قارچی می شوند همین امر باعث افزایش مقاومت گیاهان در برابر قارچ ها می شود. پلاسمید نوترکیب واجد این دو ژن، ژنTLPبا منشاء برنج وCHIT42 با منشاء قارچ تریکودرما، هر یک تحت پروموترCaMV35Sو ترمیناتورNosدر پلاسمیدpBI121 تهیه گردید. سازه تهیه شده با الگوی هضم آنزیمی و PCRمورد بررسی و تایید قرار گرفت. این وکتور نوترکیب را می توان در انتقال ژن به گیاهان با استفاده از تکنیک های مختلف از جمله آگروباکتریوم، بمباران ذره ای و ;.. مورد استفاده قرار داد.

توضیحات بیشتر